Çan Vize Başvurusu

Çan vize başvurusu Çanakkale vize merkezleri aracılığı ile yapılır. Başvuru yapacak kişilerin ülkeye gitme amacına göre bir vize türüne karar vermesi gerekir. Eğitim, çalışma, seyahat, aile birleşimi gibi vize türlerine başvuru yapabilirsiniz.

Vize işlemleri, ülkelerin konsoloslukları tarafından yürütülür ve tüm ülkeler belirli şartlar doğrultusunda vize verir. Vize almak için gideceğiniz ülkenin konsolosluğu tarafından açıklanan evrak listelerini dikkate almalısınız.

Çan vize başvurusu yapacak kişiler, vize türüne göre gereken tüm belgeleri randevu tarihine kadar hazırlamalıdır. Bu evraklar; pasaport, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, başvuru formu, dilekçe, otel rezervasyonu ve uçak bileti gibi belgelerdir. Vize türlerine göre eğitim belgeleri, mesleki belgeler, yabancı dil sertifikası gibi ek belgeler de talep edilebilir.

Vize şartları arasında parmak izi yer alıyorsa vize merkezlerine randevu tarihinden önce müracaat ederek parmak izi vermeniz gerekir. 5 yıl içerisinde vize işlemleri için parmak izi veren kişilerin yeniden parmak izi vermesine gerek yoktur.

Çan vize başvurusu sonuçlarının olumlu olması için başvuru sürecinde dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır. Başvuru sürecinde firmamızdan danışmanlık alarak işlemlerinizi daha kolay tamamlayabilirsiniz.

  • Çanakkale Vize Merkezi

    Çanakkale Vize Merkezi

    Çanakkale vize merkezi ofisi olarak Çanakkale merkez, Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki ve Yenice ilçelerinden…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×