Ayvacık Vize Başvurusu

Ayvacık vize başvurusu Çanakkale’de faaliyet gösteren vize merkezleri aracılığı ile yapılır. Vize başvurusu yapacak kişilerin seyahatlerinden önce vize randevusu alması ve randevu tarihine kadar vize şartlarını yerine getirmesi gerekir.

Vize başvurusu için öncelikle ülkeye gitme amacına göre bir vize türüne karar vermeniz gerekir. Vize türleri; eğitim, çalışma, seyahat, ticari, aile birleşimi gibi farklı çeşitlere ayrılmıştır. Vize türleri ve başvuru süreçleri hakkında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Ayvacık vize başvurusu için başvuru formu doldurmanız istenir. Başvuru formu, ülkelerin şartlarına göre farklı dillerde talep edilebilir. Bu formda vereceğiniz bilgilerin doğru olması ve diğer evraklarda yer alan bilgilerle tutarlı olması önemlidir.

Vize başvurusu yapacak kişiler, gidecekleri ülkelerin konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazmalıdır. Dilekçe, seyahat amacınızı anlatmalı ve şahsen yazılmalıdır. Bu belge ile birlikte pasaport, fotoğraf gibi diğer belgeleri randevu tarihinde vize merkezine teslim etmeniz istenir.

Ayvacık vize başvurusu işlemleri evrakları teslim etmeniz, vize harcını yatırmanız ve vize merkezi ücretini ödemeniz ardından tamamlanır. Vize sonucu mail adresine veya telefon numarasına iletilir.

  • Çanakkale Vize Merkezi

    Çanakkale Vize Merkezi

    Çanakkale vize merkezi ofisi olarak Çanakkale merkez, Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki ve Yenice ilçelerinden…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×