Cambridge Vize

İngiltere Cambridge Vize Başvurusu

Cambridge, kendi adıyla bilinen ve ülkenin en saygın üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Birleşik Krallık’ın en önemli şehirlerinden olan bu il için yapılacak olan seyahatlerde Cambridge vize yani İngiltere vizesi alınması gerekmektedir.

Cambridge İçin Vize Gerekli mi?

Evet, bu şehre yapacağınız seyahatlerinizde Cambridge vize almak zorundasınız. Aksi takdirde İngiltere’ye giriş yapamazsınız. Bu da Cambridge için vize gerekli mi sorusuna kesin bir yanıttır.

Cambridge İçin Vize Şartları

Cambridge için vize şartları hangi vize türüne başvurulacağı ve ne kadar süre ülkede kalınacağı gibi hususlara bağlı olarak değişmektedir. Ancak hepsi için geçerli olan tek şart, vize harç bedellerinin yatırılması ve evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesidir.

Cambridge Turist Vizesi

Cambridge turist vizesi; bu ülkeye yapılacak ve turistik amaç taşıyan vize türüne verilen isimdir. Asıl adı İngiltere turistik vizesi olan bu vize için 6 aylık, 2 yıllık 5 yıllık ve son olarak 10 yıllık kalış süreleri verilmiştir.

Cambridge Vize Başvurusu

Cambridge vize için ilk olarak vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Cambridge vize başvurusu İngiltere vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır.

Cambridge Vize Evrakları

Cambridge vize evrakları için belirlenen evrak listesi, başvurmak istediğiniz vize türü ve süresine göre değişkenlik gösterecektir.

Bu yüzden güncel listeye ulaşmak adına bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Cambridge Vize Fiyatları/Ücreti

Cambridge vize fiyatları/ücreti vize süresine göre değişkenlik göstermekte olup bu tutarlar aşağıda verilmiştir.

  • 6 aylık turistik vize harç bedeli: 135 Euro
  • 2 yıllık turistik vize harç bedeli: 486 Euro
  • 5 yıllık turistik vize harç bedeli: 885 Euro

Cambridge Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cambridge vizesi kaç günde çıkar sorusunu merak edenler için kesin bir tarih aralığı verilmesinin doğru olmadığını hatırlatmakla beraber, tahmini açıklanma süresinin yaklaşık 15- 30 iş günü içerisinde gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

Cambridge Vizesi Nasıl Alınır?

Cambridge vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı olarak en kesin yanıt sizlerden talep edilen vize evraklarının eksiksiz olarak teslim edilmesi olacaktır. Ayrıca İngiltere vize başvuru formunu doldururken bilgileriniz kısmında hata yapmamanız, sizden istenen formata uygun olarak bu evrağı hazırlamanız gerekmektedir.

İngiltere Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×