Osmangazi Vize Başvurusu

Osmangazi vize başvurusu Bursa konsolosluklarına veya yetkili vize merkezlerine yapılır. Başvuru yapacak kişiler, gidecekleri ülkenin vize başvuru formunu doldurması ardından vize randevusu almalıdır.

Vize başvurusu, ülkeye gitme amacına göre bir vize türüne karar verilmesi ardından yapılmalıdır. Ülkeler; çalışma, eğitim, seyahat, aile birleşimi gibi amaçlarla ülkesine gelecek olan kişilere vize vermektedir.

Osmangazi vize başvurusu yapmak için gideceğiniz ülkenin konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazmanız gerekir. Dilekçe, ülkeye gitme amacını net olarak ifade etmelidir. Dilekçe ve diğer evraklar ile ilgili bilgi almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Vize başvurusunun tamamlanması için randevu tarihinde tüm evrakları vize merkezine teslim etmeniz, vize harcını yatırmanız ve başvuru merkezi ücretini ödemeniz istenir. Başvurunuz tamamlandıktan sonra vize sonucu olumlu veya olumsuz yönde açıklanır.

Osmangazi vize başvurusu yapıldıktan sonra vize sonucu, başvuru yapan kişinin mail adresine veya telefonuna gönderilir. Vize sonucu olumsuz olan kişiler, itiraz dilekçesi yazabilir. Vize reddi alınması ardından yeniden vize başvurusu yapmak da mümkündür.

  • Bursa Vize Merkezi

    Bursa Vize Merkezi

    Bursa vize merkezi çalışmalarına her ilçeden müşterilerini ağırlayarak devam etmektedir. Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×