Bursa

Bursa sınırları içerisinde ikamet eden T.C. vatandaşlarının vize başvurularında bulunmaları zor değil. Vize Randevu ile birlikte tüm merak edilenlere netlik kazandırmak ve başvuruya geçmek kolay olacaktır.

İlk etapta T.C. vatandaşlarının prosedürlere uygun bir pasaporta sahip olup olmaması değerlendirilir. Örneğin pasaportun yıpranmamış ve 10 yıldan eski olmaması üzerine Bursa vize başvurularında onaylandığını unutmamak gerekir.

Bursa vize müracaatı sırasında sadece pasaport prosedürlerine değinilmez. Bunun kadar hazırlanması gereken tüm belgeler sıralanır ve tekrardan şartlara göz atmanız sağlanır. Örneğin vize başvuru formu çoğu zaman gideceğiniz ülkenin dilinde doldurulmalıdır.

Vize talep dilekçesi de yetkili mercilere hitaben hazırlanır ve okunaklı bir şekilde iletilir. Bunun gibi teminatları dikkate alarak seyahat sağlık sigortası çıkartılması istenir. Banka hesap cüzdanı ve özlük belgeleri şeklinde diğerleri de arka arkaya sıralanır.

Başvurularda tek dikkate alınan pasaport ile evraklar olmuyor. Ardından harç, hizmet, başvuru ve koordinasyon gibi ayrı ücretler paylaşılır. Başvurunuzu iletmek için son olarak banka ödemelerine geçmeniz ve ödemeye karşı belgelerinizi paylaşmanız gerekir.

  • Bursa Vize Merkezi

    Bursa Vize Merkezi

    Bursa vize merkezi çalışmalarına her ilçeden müşterilerini ağırlayarak devam etmektedir. Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×