Orhangazi Vize Başvurusu

Orhangazi vize başvurusu Bursa konsolosluklarına veya yetkili vize merkezlerine yapılır. Başvuru yapacak kişiler, gidecekleri ülkelerin vize başvuru formlarını doldurmaları ardından randevu almalıdır.

Vize başvurusu, ülkelere gitme amacına göre vize türleri için yapılmalıdır. Eğitim, seyahat, transit, çalışma, ticari gibi vize çeşitleri mevcuttur. Kısa süreli vize türleri, ülkelerde oturum izni alınmasına imkan tanımaz.

Orhangazi vize başvurusu yapacak kişiler, vize türlerine göre gerekli evrakları hazırlamalıdır. Evrak listeleri, ülkelerin konsoloslukları tarafından her yıl yayınlanır. Güncel evrak listeleri ve hazırlama süreci hakkında bilgi almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Vize işlemleri sırasında hazırlanacak belgelerin dikkatli bir şekilde doldurulması önemlidir. Vize evrakları arasında tutarsızlık olması, belgelerin eksik olması veya ülkenin vize şartlarına uygun olmaması vize reddi alınmasına sebep olur.

Orhangazi vize başvurusu vize evraklarının teslim edilmesi ve vize harcının ödenmesi ardından tamamlanır. Başvuru sonuçları olumlu veya olumsuz olacak şekilde mail yoluyla başvuru sahibine iletilir. Başvurusu olumsuz sonuçlanan kişiler, itiraz dilekçesi yazabilir veya yeniden vize başvurusunda bulunabilir.

  • Bursa Vize Merkezi

    Bursa Vize Merkezi

    Bursa vize merkezi çalışmalarına her ilçeden müşterilerini ağırlayarak devam etmektedir. Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×