İznik Vize Başvurusu

İznik vize başvurusu Bursa ilinde faaliyet gösteren konsolosluklara veya yetkili vize merkezlerine yapılır. Vize başvurusu yapacak kişiler, gidecekleri ülkenin vize başvuru formunu doldurmaları ardından vize randevusu alabilir.

Vize randevu tarihine kadar hazırlanması gereken belirli evraklar vardır. Evrak listeleri, başvuru yapılan vize türüne ve ülkelerin vize şartlarına göre değişiklik gösterir. Vize başvurusunda talep edilen başlıca evrakları; pasaport, kimlik fotokopisi, vize talep dilekçesi gibi belgelerdir.

İznik vize başvurusu ülkeye gitme amacına göre bir vize türüne yapılmalıdır. Vize türleri; çalışma, eğitim, turistik, ticari, erasmus gibi farklı sınıflara ayrılır. Kısa süreli vize türleri ülkede oturum izni alınmasına ve çalışma izni alınmasına imkan tanımaz.

Vize başvurusunun tamamlanması için gerekli evrakların tümünü randevu tarihinde vize merkezine teslim etmelisiniz. Vize başvurusu için talep edilen vize harcını yatırmanız ve vize merkezi ücretini ödemeniz ardından başvurunuz tamamlanır.

İznik vize başvurusu yapıldıktan sonra açıklanma süresi vize türü ve konsoloslukların yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Vize sonuçları, başvuru yapan kişinin mail adresine veya telefon numarasına gönderilir.

  • Bursa Vize Merkezi

    Bursa Vize Merkezi

    Bursa vize merkezi çalışmalarına her ilçeden müşterilerini ağırlayarak devam etmektedir. Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×