Azerbaycan Vize

Azerbaycan vize başvuruları Azerbaycan konsolosluğuna veya yetkili vize merkezlerine yapılır. Vize başvurusu yapacak kişiler, ülkeye gitme amacına göre bir vize türüne müracaat etmelidir. Vize türleri; eğitim, çalışma, ticari gibi sınıflara ayrılmıştır.

Azerbaycan ve Türkiye arasındaki anlaşmaya göre Türk vatandaşları, 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaftır. Güncel pasaport ve kimlik kartı ile ülkeye giriş yapılabilir. 90 günden uzun süre ülkede kalacak olan kişiler, vize başvurusunda bulunmalıdır.

Azerbaycan vize başvurusu online olarak yapılmaktadır. E-vize başvurusu yapmak için yetkili vize merkezlerine veya seyahat acentelerine müracaat edebilirsiniz. Vize başvurusu süreci konusunda destek almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan vizesi almak için hazırlamanız gereken belirli evraklar vardır. Pasaport, fotoğraf, kimlik fotokopisi, otel rezervasyonu, uçak bileti, vize talep dilekçesi ve başvuru formu tüm vize türleri için talep edilir. Çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi uzun süreli vize türleri için ek evraklar da istenmektedir.

Azerbaycan vize başvurusunun sonuçları ortalama 1 hafta içerisinde açıklanmaktadır. Vize sonucu, vize merkezine vereceğiniz mail adresine veya telefon numarasına olumlu ya da olumsuz olarak gönderilir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×