Yerköy Vize Başvurusu

Yerköy vize başvurusu yapacak emekli kişilerin diğer başvuranlardan farklı düzenlemesi ve teslim etmesi gereken belgeler bulunmaktadır. Emeklilerin emekli olduklarını belirten belgeler vize işlemleri ile sorumlu olan merkezler tarafından talep edilmektedir.

Bir ülke, kendi vatandaşlarının huzurunu korumak için ülkesini ziyaret edecek kişileri iyi tanımak istemektedir. Bu sebeple vize işlemlerini zorunlu kılmaktadır. Ancak devletlerin görüşerek yaptığı vize anlaşmaları göz önünde bulundurulduğunda bazen vizeden söz etmek gerekli olmayabilir.

Yerköy vize başvurusu yapacak emekli kişilerin devletin bir kamu kuruluşundan emekliliği bulunuyor ise yeşil pasaport almaya hakkı bulunabilmektedir. Yeşil pasaportun birçok ülkeye vize muaf giriş sağlaması söz konusu olduğu için, emekliler herhangi bir belge çıkartmadan vizesiz seyahat gerçekleştirebilir.

Ancak yeşil pasaport hakkı bulunmayan bordo pasaport sahibi emekli kişilerin, vize başvurusu yaparken mutlaka son 3 ay içerisindeki emekli maaşı bilgilerini kapsayan belgeleri ve SGK kurumundan onaylı olarak alınmış emekliliğini belirten belgelerini görevli kuruma teslim etmeleri gerekmektedir.

Yerköy vize başvurusu yapacak kişiler, kendileri ve aileleri için yapacağı bu işlemde uzman destek almak için Vize Randevu firması ile görüşmeler yapabilir.

  • Yozgat Vize Merkezi

    Yozgat Vize Merkezi

    Yozgat Vize Merkezi faaliyetlerimiz devam etmekte. Vize alabilmek için Yozgat Merkez, Yerköy, Yenifakılı, Şefaatli, Sorgun, Sarıkaya, Saraykent, Kadışehri, Çekerek, Çayıralan,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×