Şefaatli Vize Başvurusu

Şefaatli vize başvurusu yapacak şirket sahiplerinin özenli bir şirket bilgisi içeren belge sunması gereklidir. Diğer bir deyiş ile şirketinin yasal işler ile kazanç elde ettiğini ve bu kazancın nasıl işler yapılarak elde edildiğinin gösterilmesi sağlanmalıdır.

Bazı ülkeler yüksek miktarlarda ülkesine yatırımda bulunan kişilere çalışma izni veya vatandaşlık alma izni verebilmektedir. Özellikle yurt dışı seyahatini sürekli gerçekleştirmek zorunda kalan şirketlerin ve şirket çalışanlarının vize işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Şefaatli vize başvurusu yapacak şirket sahipleri ve çalışanların yetkili kuruma sunacağı evrakların listesi küçük değişikler içerebilir. Ancak genel olarak talep edilen evrakları; pasaport, vize başvuru formu, vize başvuru dilekçesi, biyometrik fotoğraf, vekalet formu, şirketin banka hesabı bilgileri (İmzalı ve kaşeli olması talep edilir.), 30.000 euro miktarında teminat içeren yurt dışı seyahat sağlık sigortası, nüfus cüzdanı fotokopisi, eski pasaport ve vizelerin fotokopileri, uçak ve otel rezervasyon bilgileri şeklindedir.

Ancak çalışanların ek olarak kullanabileceği belgeler; Ticaret Odası faaliyet belgesi, maaş bordrosu ve SGK hizmet dökümü şeklindedir.

Şefaatli vize başvurusu işlemlerinizi uzman ellere teslim etmek için Vize Randevu firmasından hizmet sağlayabilirsiniz.

  • Yozgat Vize Merkezi

    Yozgat Vize Merkezi

    Yozgat Vize Merkezi faaliyetlerimiz devam etmekte. Vize alabilmek için Yozgat Merkez, Yerköy, Yenifakılı, Şefaatli, Sorgun, Sarıkaya, Saraykent, Kadışehri, Çekerek, Çayıralan,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×