Sarıkaya Vize Başvurusu

Sarıkaya vize başvurusu yapacak öğrencilerin turistik amaç dışında gerçekleştirecekleri uzun süreli seyahatlerde mutlak surette eğitim veya öğrenci vizesi alması gerekmektedir.

Sarıkaya vize başvurusu işlemlerini gerçekleştirecek öğrencilerin pasaport işlemlerinde 25 yaş altı olması dahilinde pasaport harcı ödemesinden muaf olma hakkı vardır. Bu sebeple gerek turistik gerekse öğrencilik niyeti ile yapılacak yurt dışı seyahatlerinde pasaport harcı ödemesi yapmayacaklardır.

Vize başvurularında kullanılacak pasaportu elde eden öğrencilerin vize başvurusunu başlatma imkanı bulunmaktadır. Ancak pasaport bazı ülkeler için yeterli olmayacaktır. Örneğin Almanya’da eğitim görecek öğrencilerin izin alması gerekmektedir.

Almanya öğrenci vizesi alımında gerekli olan evraklar; pasaport, 2 tane biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikametgah, davetiye, 30.000 euro teminatı bulunan seyahat sağlık sigortası, uçak rezervasyon belgeleri, konaklama rezervasyon belgeleri, sponsor evrakları, vize başvuru formu ve dilekçesi şeklindedir. Davetiye olması bu noktada çok işe yaramakta ancak davetiyenin belediye onaylı olmasına özen gösterilmelidir.

Sarıkaya vize başvurusu sürecinde öğrenci vizesi almak ve diğer tüm vize türlerine dair bilgi edinmek için adresiniz Vize Randevu firmasıdır.

  • Yozgat Vize Merkezi

    Yozgat Vize Merkezi

    Yozgat Vize Merkezi faaliyetlerimiz devam etmekte. Vize alabilmek için Yozgat Merkez, Yerköy, Yenifakılı, Şefaatli, Sorgun, Sarıkaya, Saraykent, Kadışehri, Çekerek, Çayıralan,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×