Çekerek Vize Başvurusu

Çekerek vize başvurusu işlemlerinin bazı durumlarda yapılmasına gerek yoktur. Bu durumlar arasında; pasaport türü ve rengi ile Türkiye ile seyahat edilecek ülke arasında yapılan vize anlaşmaları yer almaktadır.

Çekerek vize başvurusu yapmaktan kimlerin muaf olduğuna ülkeler ile yapılan anlaşmalar belirlemektedir. Örneğin Almanya turist seyahati için gerekli olan C Tipi Schengen vizesi alma zorunluluğu yeşil pasaport (hususi), siyah pasaport (diplomatik) ve gri pasaport (hizmet) sahipleri için geçerli değildir. Ancak C Tipi Schengen vizesi almak zorunda olan kesim bordo pasaport (umumi) sahipleridir.

Ancak Schengen Bölgesi’ne üye devletler yalnızca turistik amaçlı seyahatleri olan yeşil, gri ve siyah pasaport sahiplerini vize alma zorunluluğundan muaf tutsa da eğitim ve çalışma için yapılacak seyahatlerde vize almayı zorunlu kılmıştır.

Schengen üyesi bir devlete seyahat gerçekleştiremeyecekseniz de vize almanız gerekebilir. Tüm ülkeler vize işlemlerinde aynı kararlara sahip değildir. Bu sebeple de nereye gidilecekse o ülkenin kararları doğrultusunda işlemler yapılmalıdır.

Çekerek vize başvurusu sürecinde vize almanıza gerek olup olmadığını ve vizeyi nereden alabileceğinize dair detaylı bilgileri Vize Randevu firmasından elde edebilirsiniz.

  • Yozgat Vize Merkezi

    Yozgat Vize Merkezi

    Yozgat Vize Merkezi faaliyetlerimiz devam etmekte. Vize alabilmek için Yozgat Merkez, Yerköy, Yenifakılı, Şefaatli, Sorgun, Sarıkaya, Saraykent, Kadışehri, Çekerek, Çayıralan,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×