Boğazlıyan Vize Başvurusu

Boğazlıyan vize başvurusu esnasında teslim edilmesi gereken belgeler arasında yer alan ikametgah belgesi gerçek bir önem taşıyan bir belgedir.

İkametgah belgesinin talep edilmesinin pek çok amacı olsa da aralarından en önemlisi vize reddinin bilgilendirmesinin yapılmasını sağlayabilmek olacaktır. Vize başvuruları her daim onay ile sonuçlanmamakta ve çoğu zaman ret almaktadır. Ret alma durumlarında yapılabilecek bir şey bulunmaktadır.

Boğazlıyan vize başvurusu reddi durumunda bir avukat ile görüşebilirsiniz. Vize reddi eğer haksız yere verilmiş ise avukatın belirlediği yolları izleyerek vize reddine itiraz etmeniz mümkündür. Eğer tek başına itiraz etmek istiyorsanız bu durumda da bir sakınca görülmemektedir. Ancak vize ret itiraz işlemleri Büyükelçilik gibi daha yetkili kurumlara yapılmalıdır.

Vize reddinin neyden dolayı olduğunu ve kaynağını başvurana iletmek Konsolosluk veya Büyükelçilik tarafından belirlenmektedir. Vize reddini bu yetkili kurumlar gerekli gördükleri takdirde bir mektup vasıtası ile tarafınıza iletebilirler. Tarafınıza gelen mektupta hangi konulardan vize başvurunuz ret almışsa örneğin eksik belge, gereksiz belge, yanlış belge gibi konuların bilgilendirmesi yapılır.

Boğazlıyan vize başvurusu vize reddi ile sonuçlanmaması için Vize Randevu firmasının danışmanlığını almalısınız.

  • Yozgat Vize Merkezi

    Yozgat Vize Merkezi

    Yozgat Vize Merkezi faaliyetlerimiz devam etmekte. Vize alabilmek için Yozgat Merkez, Yerköy, Yenifakılı, Şefaatli, Sorgun, Sarıkaya, Saraykent, Kadışehri, Çekerek, Çayıralan,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×