Vietnam Vize

Vietnam vize alması gereken Türk vatandaşları bordo pasaport sahipleridir. Vietnam; yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaport sahiplerinin 90 günlük seyahatlerini vize muaf bir şekilde gerçekleştirmelerine izin vermiştir.

Vietnam vize zorunluluğu bulunmayan türdeki pasaport sahipleri, seyahat amaçlarını eğitim veya çalışma olarak belirlemişse vize almaları gerekecektir. Aynı durum umumi pasaport sahipleri için de geçerli olacaktır. Vietnam turistik vizesine sahip bir kişinin çalışması kurallara aykırıdır.

Vietnam seyahatlerinin gerçekleşebilmesi adına yetkili mecralardan talep edilen belgeler; Vietnam vize başvuru formu, biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı, seyahat amacını belirten dilekçe, pasaport ve seyahat sağlık sigortası şeklinde belirtilmiştir.

Ancak Vietnam vizesini hangi amaca yönelik alacaksanız o amacı belirten konularda detaylı evrak sunumu yapmalısınız. Farklı amaç içeren vize başvurularında genel evrakların sunumu yeterli olmayacaktır. Özellikle çalışma amacı ile Vietnam’a gitmek isteyen bir kişinin iş davetiyesi alması çalışma izni almasını oldukça kolaylaştıracaktır.

Vietnam vize başvurusunun nasıl yapıldığını ve nerede yapıldığını öğrenmek için Vize Randevu firması ile iletişim kurarak danışmanlık sağlayabilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×