Gürpınar Vize Başvurusu

Gürpınar vize başvurusu işlemlerini başlatmak ve yürütmek için belge teslimi yeterliyken vize başvurusunu onay alarak sonuçlandırmak için sadece belge teslimi yeterli olmayacaktır.

Vize başvurusu işlemlerini başlatmadan önce boşa zaman ve para harcamamak için yurt dışına çıkma yasağınızın bulunmadığından emin olmanız gerekmektedir. Yurt dışı yasağı bulunan kişilerin kesinlikle Gürpınar vize başvurusu yapamayacağı açık ve nettir.

Vize, yurt dışı çıkış izin hakkı olmasıyla birlikte pasaport ise yurt dışına çıkış biletidir. Pasaport veya vize olmadan yurt dışına çıkıştan veya yurt dışı seyahatinden bahsetmek mümkün olmayacaktır. Bu durumdan kaynaklı olarak Konsolosluk veya Büyükelçilik tarafından ilk talep edilen belge pasaporttur.

Pasaportun türü ise yurt dışına çıkarken vize ihtiyacının olup olmadığını belirlemektedir. Türk vatandaşlarının büyük bir kısmında ise umumi pasaport bulunmakta bundan dolayı da yurt dışına çıkarken her daim vize almaları gerekmektedir. Çok nadir de olsa umumi pasaport sahiplerinin de vize muaf seyahat edebileceği ülkeler bulunmaktadır.

Gürpınar vize başvurusu sürecinde doğru bir yol gösterici için Vize Randevu firmasının ustalığından yararlanabilirsiniz.

  • Van Vize Merkezi

    Van Vize Merkezi

    Yabancı ülke seyahati öncesinde gerekli olan izin başvurularını sizin adınıza yürüten Van Vize Merkezi olarak, faaliyetlerimizi merkezde ve tüm ilçelerde…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×