Van

Van şehri, Doğu Anadolu Bölgesi’nde konumlanmış şehirler içerisinde en yoğun nüfusa sahip bir şehirdir. Hatta yalnızca Doğu Anadolu Bölgesi’nde değil Türkiye genelinde de nüfus bakımından en yoğun olan 19. şehir olarak yerini almıştır. 81 şehir olduğu dikkate alındığında 19. sırada yer almak azımsanamayacak bir seviyedir.

Van, herkesin gezip görmesi ve tatması gereken birçok doğal güzellik, tarihi miras ve eşsiz lezzetlere ev sahipliği yapmaktadır. Van ziyaretlerinde Doğu Anadolu mutfağının eşsiz tatlarına bakmadan, göz dolduran güzellikteki manzarasında kaybolmadan ve bu şehrin tarihi dokusunu ziyaret etmeden gitmek mümkün değildir.

Van ziyaretleri için herkesin görmesi ve kaybolması gereken doğal manzaralar arasında Van Gölü, Akdamar Adası, Muradiye Şelalesi, Vanadokya ve Erçek Gölü yer almaktadır. Van ziyaretleri için ziyaret edilmesi gereken tarihi yerler arasında ise Van Kalesi, Akdamar Kilisesi, Hoşap Kalesi, Şeytan Köprüsü, Çavuştepe Kalesi, Ayanis Kalesi, Halime Hatun Kümbeti, Hurkan Köprüsü, Eski Şehir Van, Zernek Kalesi, Hüsrev Paşa Camii, Adır Kilisesi, Kaya Çelebi Camii, Ulu Camii ve St. Bartholomeus Kilisesi yer almaktadır.

Van ziyaretçilerinin mutlaka tatması gereken eşsiz lezzetleri ile Van mutfağı ise; Van kahvaltısı, kavut, murtuğa, kaşık tatlısı, helise, çiriş pilavı, ayva yemeği, sengeser yemeği, kurut aşı, tandırda inci kefali, ıspanaklı borani ve ayran aşı çorbası şeklinde sıralanmaktadır.

Van hakkında gezi planlamak ve Van’dan başka bir şehire gezi planlamak ve verimli vakit geçirmek için danışmanlık hizmetini Vize Randevu firmasından alabilirsiniz.

  • Van Vize Merkezi

    Van Vize Merkezi

    Yabancı ülke seyahati öncesinde gerekli olan izin başvurularını sizin adınıza yürüten Van Vize Merkezi olarak, faaliyetlerimizi merkezde ve tüm ilçelerde…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×