Çatak Vize Başvurusu

Çatak vize başvurusu işlemlerinde sürecin zorluğunu hafifletmek ve yardımcı olacak bir firmaya ihtiyacınız varsa Vize Randevu firması ile görüşebilirsiniz. Bu firma ile yapacağınız görüşmeler dahilinde seyahatinizi kurgulayabilir ve vakit kaybı yaşamazsınız.

Çatak vize başvurusu süresi ülkeden ülkede değişiklik gösterilse de Konsolosluk yetkilileri genel manada en az 1 ay öncesinden başvuru yapılmasını tavsiye etmektedir. Konsolosluk veya Büyükelçilik tarafından talep edilen bu durumun sebebi özel gün ve haftalarda insan ve başvuru yoğunluğunun yaşanmasından dolayıdır.

Vize başvurusu için amaçtan amaca değişiklik gösteren pek çok vize türü bulunmaktadır. Konsolosluk yetkililerinin vize başvurusunu kabul edebilmeleri için doğru vize türüne başvuruda bulunulması gereklidir.

Çalışmak için yurt dışına çıkacak bir birey ile dil kursundan ders almak için yurt dışına çıkan bireyin başvuruda bulunması gerektiği vize türü aynı olamaz. Ancak eğer Schengen vizesi başvurusu yapılacaksa bahsi geçen aynı amaca sahip iki kişinin de D Tipi Ulusal Schengen vizesi alması gerekir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus evrak düzenleme olacaktır.

Çatak vize başvurusu hakkında detaylı bilgi sağlamak ve güvenilir hizmet için Vize Randevu firmasını ziyaret edebilirsiniz.

  • Van Vize Merkezi

    Van Vize Merkezi

    Yabancı ülke seyahati öncesinde gerekli olan izin başvurularını sizin adınıza yürüten Van Vize Merkezi olarak, faaliyetlerimizi merkezde ve tüm ilçelerde…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×