Bahçesaray Vize Başvurusu

Bahçesaray vize başvurusu yapmanın ilk adımı hangi ülke için seyahat planladığınızı belirlemekten geçmekte olup bu ülkenin belirlediği ve talep ettiği belgelerin hazırlanmasını kapsamaktadır.

Bahçesaray vize başvurusu işlemlerini Bahçesaray ilçesinde yürütebilmek mümkün olmayacaktır. Van’a bağlı olan bu ilçe, ne kadar nüfus bakımından Türkiye’nin 19. büyük ili olsa da Konsolosluk ve Büyükelçilik sahibi değildir.

Vize başvuru işlemlerini yürüten ve takip edip incelen birimler yabancı ülkelerin Türkiye’de görevlendirdiği Konsolosluk ve Büyükelçilik kurumlarıdır. Bu kurumlara yapılacak olan belge tesliminde sahte evrak teslimi durumunda tarafınıza suç işlediği gerekçesi ile cezai işlemler uygulanacaktır.

Vize başvurusu işlemi nerede yapılırsa yapılsın Konsolosluk ve Büyükelçilik aynı tipte prosedür uygulayacaktır. Ancak bu kurumlar yetersiz ve eksik görülen başvuruların tamamlanabilmesi için birebir mülakat talebinde bulunma haklarını saklı tutmaktadır.

Bahçesaray vize başvurusu süreci ağır ve yoğun geçebilmektedir. Bunun ilk sebebi elbette ki Bahçesaray ilçesinde yetkili kurumun bulunmaması ve başka şehire ziyaret gerçekleştirmenin gerekmesinden kaynaklanmaktadır. Ancak vize acenteleri işlemleri hafifletebilmek adına hizmet vermektedir. Vize Randevu firması ile görüşme sağlayarak yükünüzü hafifletebilirsiniz.

  • Van Vize Merkezi

    Van Vize Merkezi

    Yabancı ülke seyahati öncesinde gerekli olan izin başvurularını sizin adınıza yürüten Van Vize Merkezi olarak, faaliyetlerimizi merkezde ve tüm ilçelerde…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×