Sürmene Vize Başvurusu

Sürmene vize başvurusu yapılırken başvurunuzu eğitim görmek amacı ile iletiyorsanız onay almanız oldukça kolay olacaktır. Öğrenci değişim programları ülkeler arasında iş birliğini de pekiştirdiği için farklı kolaylıklar sağlanmaktadır. Erasmus bu öğrenci değişim programlarından sadece bir tanesidir.

Sürmene vize başvurusu yapılırken öğrencilerin pasaport alımında da bazı avantajlardan faydalanması mümkündür. Öğrencilerden pasaport harcı talep edilmemektedir. Sadece pasaport defter bedelinin ödenmesi yeterli olacaktır.

Sürmene vize başvurusu yapılırken pasaport bedeli ödememek için 25 yaşından küçük olmanız gerekmektedir. 25 yaşından büyük olan öğrencilerin ise yüksek lisans ya da doktora eğitimi alıyor olmaları gerekmektedir.

Vize Randevu firmasının öncülüğünde başvuru adımının tamamlanması durumunda sorun yaşamadan onay alacaksınız. Tüm işlem akışının prosedürlere uygun olması sebebi ile zorluk ile karşılaşmadan sürecin tadını çıkarabilirsiniz.

Başvurunuzun yetkili birimlere iletilmesinin akabinde 4 haftalık bir bekleme süreci olacaktır. Bu bekleme sürecinin tamamlanmasının hemen sonrasında vize onayınız verilecektir. Pandemi sebebi ile vize başvuru adımlarına ilişkin sorun yaşanmaması için başvurunun olabildiğince erken iletilmesi gerekir.

  • Trabzon Vize Merkezi

    Trabzon Vize Merkezi

    Trabzon Vize Merkezi olarak tüm faaliyetlerimizi sürdürürken, başvurularınızı Trabzon Merkez, Yomra, Vakfıkebir, Tonya, Şalpazarı, Sürmene, Ortahisar, Of, Maçka, Köprübaşı, Hayrat,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×