Çarşıbaşı Vize Başvurusu

Çarşıbaşı vize başvurusu sırasında kişilerin dikkate alması gereken temel unsur başvuru formunun eksiksiz doldurulmasıdır. Başvuru formunda eksik bulunması ya da güncel olmayan verilerin sunulması durumunda başvurunuz ret yanıtı alacaktır. Başvuru aşamasında doldurulması gereken formları konsoloslukların internet siteleri üzerinden temin edebilirsiniz.

Çarşıbaşı vize başvurusu yapılırken pasaportunuz güncel olmalıdır. Pasaport yenileme ya da en baştan pasaport talep etme işlemlerini NVİ aracılığı ile tamamlamanız gerekmektedir. NVİ artık randevu üzerinden destek vermektedir. 199 numaralı hat ile randevu alınabilir.

Çarşıbaşı vize başvurusu sırasında harç tutarını belirtilen yöntemler ile ödemeye de ayrıca dikkat etmeniz gerekir.

Vize Randevu firması güvencesi ile işlemlerin tamamlanması durumunda prosedürlerde bir sorun olması söz konusu olmayacaktır. Her bir vize başvurusu için özel bir ekip tesis edilmektedir. Prosedürler ve başvuru detayları ile birebir ilgilenmek zorunda kalmadan işlem akışının tadını çıkarabilirsiniz.

Başvurunuzun yetkili birimlere iletilmesinin sonrasında ortalama 4 hafta içerisinde başvurunuzun sonucu hakkında bilgilendirileceksiniz. Kesin tarihli olan bir etkinliğe katılacak olan kişilerin, vize başvurularını en az 4 hafta öncesinde iletmeleri gerekir.

  • Trabzon Vize Merkezi

    Trabzon Vize Merkezi

    Trabzon Vize Merkezi olarak tüm faaliyetlerimizi sürdürürken, başvurularınızı Trabzon Merkez, Yomra, Vakfıkebir, Tonya, Şalpazarı, Sürmene, Ortahisar, Of, Maçka, Köprübaşı, Hayrat,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×