Slovakya Vize

Slovakya vize başvurusu yaparken C tipi ya da D tipi üzerinden başvurularınızı iletebilirsiniz. Bu noktada 90 günden az kalacak olan kişiler için C tipi, daha uzun kalacak ve çalışma izni gibi taleplerde bulunacak kişilerin ise D tipi vize talep etmeleri daha uygun olacaktır.

Slovakya vize başvurusunda sunulan pasaportunuzun muhakkak güncel tarihli olması ve en az 3 sayfasının da boş olması gerekir. Gerek duyulursa daha öncesinde kullandığınız ve artık güncel olmayan pasaportlarınızı da sunmanız istenebilmektedir.

Slovakya vize başvuru adımlarında kişilerin başvurularının onay alması için ödeme adımını da yerine getirmesi gerekir. Vize harcının ödendiğine dair size iletilen makbuzu da muhafaza etmelisiniz.

Vize başvurusunun ret yanıtı alması durumunda vize harcının iade edilmeyeceği de dikkate alınması gereken hususlardandır.

Vize Randevu firmasının güvencesi ile başvuru adımlarının tamamlanması sizin için vize talep adımlarının oldukça kolay ve verimli bir hale gelmesini de mümkün kılacaktır. Vize danışmanlık firmaları özellikle prosedürler ile uğraşmak istemeyen kişiler için harika bir fırsat olacaktır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×