Siirt Vize Başvurusu

Siirt vize başvurusu yaparken ülkelere göre prosedürlerin değişim arz ettiği fark edilmektedir. Örneğin en kapsamlı programların başında ABD Göçmen Çeşitlilik programı gelmektedir. Bu Yeşil Kart ya da DV olarak da anılmaktadır.

Siirt vize başvurusu DV programı üzerinden yapılacaksa çekiliş sürecinin öncesinde ön başvurunuzu iletmeye dikkat etmelisiniz. DV programı ülkeye göçmen olarak giriş yapmak isteyen kişilerin değerlendirmeye alındığı seçenek olarak belirlenmiştir.

Siirt vize başvurusu yapılırken DS 260 formunu doldurmanız gerekmektedir. Formda verilen bilgilerden başvuru sahibi sorumludur. Bu nedenle verdiğinizi bilgilerin doğru ve güncel olduğundan emin olmanız gerekir.

Ülkeye giriş yapacak olan göçmenlerin hangi maddi kaynaklara sahip olduğuna ilişkin de bilgilendirme talep edilir. Bir kaynağınız yoksa sizin için sponsor olacak birey bulmanız istenir. Bu kişi 3 yıl boyunca sizin masraflarınızı karşılamaktan yükümlü olacaktır.

Vize Randevu firması aracılığı ile başvurunuzun tamamlanmasının hemen sonrasında size tüm aşamalara dair bilgilendirme sunulacaktır. Detaylı prosedürler ile bireysel olarak uğraşmanıza gerek kalmadan tüm işlem akışından vize firması sorumlu olacaktır.

  • Siirt Vize Merkezi 1 – siirt vize merkezi 2

    Siirt Vize Merkezi

    Siirt Vize Merkezi faaliyetlerimiz devam ederken, Siirt merkez ve aynı zamanda Baykan, Eruh, Kurtalan, Pervari, Şirvan ile Tillo ilçelerinden başvuru…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×