Siirt

Siirt pasaport başvurularınızı ile ya da ilçe merkezlerinde yer alan Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü aracılığı ile tamamlayabilirsiniz. NVİ artık pandeminin de etkisi ile randevulu şekilde hizmet vermektedir. Randevulu çalışma sisteminde 199 numaralı hat üzerinden ya da internet platformu aracılığı ile randevunuzu alabilirsiniz.

Siirt vize başvuru adımlarına dair zorluk yaşanmaması için prosedürler vize türlerine göre kategorize edilmiştir. Turist olarak giriş yapmak isteyen kişilerin ülkelerde C tipi vize talep etmesi yeterlidir.

Siirt vize başvuru aşamasında doldurmanız gereken başvuru formlarını başvuru yapacağınız ülkenin konsolosluklarından ya da internet sitelerinden elde edebilirsiniz. başvuru işlemlerinin en azından bir kısmının online zeminde yapılmasına imkan verilmektedir.

Hazırlanan başvuru adımlarının geçerli kılınması için vize harcının da yatırılması gerekmektedir. Vize harcının yatırılmasının hemen sonrasında, size verilen makbuzu muhafaza etmelisiniz. Pasaport alırken de defter bedeli ve pasaport harcınızı ödemeniz gerekecektir. Öğrenciler pasaport harcından muaftır.

Vize Randevu firmasının güvencesi ile başvuru yapmanız durumunda hiçbir prosedürü gözden kaçırma gibi bir sorun yaşanmayacaktır. Bunun tam tersine tüm prosedürlerden anlık şekilde haberdar edileceksiniz.

  • Siirt Vize Merkezi 1 – siirt vize merkezi 2

    Siirt Vize Merkezi

    Siirt Vize Merkezi faaliyetlerimiz devam ederken, Siirt merkez ve aynı zamanda Baykan, Eruh, Kurtalan, Pervari, Şirvan ile Tillo ilçelerinden başvuru…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×