Söğütlü Vize Başvurusu

Söğütlü vize başvurusu için ilk etapta seyahat nedeninizi belirtmeniz önem arz eder. Çünkü nedene uygun olacak şekilde vize türlerine karar verilir. Transit, aile ziyareti veya eğitim gibi ayrı vize seçeneklerine değinilir.

Söğütlü vize başvurusu adına sadece seyahat nedeni ile sınırlı kalınmaz. Bunun gibi kalınacak gün sayısı da vizelere netlik kazandırır. Çünkü kısa süreli olanlar yerine uzun vadeli aile birleşimi ya da çalışma izni gibi alternatiflere de değinilir.

90 günlük süreye karşı Söğütlü vize başvurusu yerine Schengen tercihinde de bulunabilirsiniz. Avrupa Birliği ülkelerine seyahatlerde geçerli olan Schengen için Vize Randevu üzerinden danışmanlık hizmeti alarak harekete geçebilirsiniz.

Söz konusu ülke vizesi olduğu zaman da prosedürlere değinmek önem arz eder. Özellikle de vize muafiyeti sorgulanır ve yaygın bir şekilde bordo pasaport hamili T.C. vatandaşlarının müracaat etmeleri istenir.

Diplomatik Pasaport adına 180 günde 90 gün kadar muafiyete yer verenler sayıca fazla. Bunun gibi bazılarının hem Hizmet hem de Hususi Pasaport adına muafiyete yer verdiği görülür.

  • Sakarya Vize Merkezi

    Sakarya Vize Merkezi

    Sakarya Vize Merkezi faaliyetlerimiz devam ediyor. Yabancı bir ülkeye gitmek isteyenler, vize başvurularını rahatlıkla; Sakarya Merkez, Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×