Sakarya

Sakarya vize işlemlerine dair ilk etapta belgeleri öğrenmek ve her birini hazırlamak gerekir. Özellikle de randevu gününe kadar belgelerin hazırlanması istenir. Randevularda Konsolosluk veya Büyükelçilik üzerinden online olarak alınır.

Online randevuya karşı sadece belgelerin teslim edilmesi söz konusu değil. Bununla birlikte parmak izi uygulamalarına da geçilebilir. Sakarya vize başvuruları sırasında bazı ülkeler biyometri işlemlerini zorunlu kılar.

Ülkelere göre ayrı prosedürlere değinilir. Hatta aynı şekilde vize türlerine bağlı olarak ayrı aşamalara yer verilir. Her biri için de danışmanlık hizmeti veren Vize Randevu sayesinde işlemleri hızlandırmak mümkün olacaktır.

Sakarya vize türleri olarak öncelik turistik seyahatlere verilir. Bunun kadar ticari ile transit olarak kısa süreli seyahatler de ele alınır. Aile ziyareti, eğitim ya da şoför vizesi gibi alternatiflere değinilebilir.

Sadece kısa süreli seyahatlere ilişkin vizeye başvurulmaz. 90 günlük yasal sınırı aşan seyahatler D tipi olarak ele alınır. D tipi vize türleri için de Büyükelçilik üzerinden işlem görülür. Hatta bizzat olacak şekilde müracaat edilir.

  • Sakarya Vize Merkezi

    Sakarya Vize Merkezi

    Sakarya Vize Merkezi faaliyetlerimiz devam ediyor. Yabancı bir ülkeye gitmek isteyenler, vize başvurularını rahatlıkla; Sakarya Merkez, Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×