Kocaali Vize Başvurusu

Kocaali vize başvurusu seyahat süresine ve de nedenine göre değerlendirilir. Öncelikle kısa süreli olanlar için 90 günlük sınıra yer verilir. Turist, transit ya da aile ziyareti gibi kısa süreli vize seçeneklerine değinilir.

Söz konusu 90 günden uzun vadeli seyahatlerde ise oturum iznine yer verilir. Buna ek Kocaali vize başvurusu için çalışma iznine ya da aile birleşimi vizesine de göz atılabilir.

Seyahat nedenine uygun olan vize türleri üzerinden başvurulara geçilir. Kocaali vize başvurusu için bu aşamalarda Vize Randevu üzerinden danışmanlık hizmeti alarak işlemleri hızlandırabilirsiniz.

Her bir vizede öncelik pasaporta verilir. Pasaportlar için de geçerlilik tarihi, boş sayfalar ve de yıpranmamış olması gibi hususlara değinilir. Buna ek biyometrik fotoğraflar da göz önünde bulundurulur.

Çoğu zaman başvuru formu doldurulur ve vize talep dilekçesi hazırlanır. Kimlik belgelerinin de es geçilmemesi istenir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği bunlar arasında gösterilir. Öncesinde de nüfus cüzdanı fotokopinizi hazırlamanız ve de her birini randevu gününde teslim etmeniz beklenir.

  • Sakarya Vize Merkezi

    Sakarya Vize Merkezi

    Sakarya Vize Merkezi faaliyetlerimiz devam ediyor. Yabancı bir ülkeye gitmek isteyenler, vize başvurularını rahatlıkla; Sakarya Merkez, Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×