Karapürçek Vize Başvurusu

Karapürçek vize başvurusu için danışmanlıklara yönelmeniz işlemleri hızlandırır ve olumlu yönde yanıt almanızı mümkün kılar. Bunun için Vize Randevu ile görüşme sağlayanlar tüm prosedürlerden haberdar olacaktır.

İlk etapta pasaport sınıflarına göre muafiyetin olup olmaması değerlendirilir. Karapürçek vize başvurusu için çoğu zaman Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin harekete geçmesi beklenir. Diğerlerine de yaygın bir şekilde 90 günlük muafiyet tanınır.

Muaf olmayan T.C. vatandaşları Karapürçek vize başvurusu için belgelerini ibraz etmelidir. Kimlik belgeleri, pasaport ve fotoğraf talep edilecektir. Pasaportların renginden ziyade geçerlilik süresi ve boş olan sayfaları da değerlendirmeye alınır.

Seyahatin bittiği günden sonra en az 3 – 6 ay aralığında geçerliliği bulunan pasaportlara onay verilir. Bunun gibi boş olan 2 sayfasına vize eklenir. Tüm bu şartlara uygun olan pasaportlar ile vize başvurularına geçmeniz gerekir.

Sadece pasaport değil seyahat rezervasyonları, sağlık sigortası ve banka hesap dökümleri gibi çeşitli evraklara değinilir. Hepsinin de randevu gününe kadar hazırlanması ve de teslim edilmesi üzerine sonuca geçilir.

  • Sakarya Vize Merkezi

    Sakarya Vize Merkezi

    Sakarya Vize Merkezi faaliyetlerimiz devam ediyor. Yabancı bir ülkeye gitmek isteyenler, vize başvurularını rahatlıkla; Sakarya Merkez, Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×