Hendek Vize Başvurusu

Hendek vize başvurusu yetkili olan merkezlerden randevu sistemine göre değerlendirilir. Ülke vizelerine dair ayrı sürelere değinilir. Yaygın olarak ise 7 ile 15 iş günü aralığında sonuca geçilir.

Konsoloslukların yoğun olduğu zamanlarda sonucu öğrenmeniz 15 iş gününü geçebilir. Bunun gibi Hendek vize başvurusu için tatil günlerini de öğrenmek gerekir. Çünkü bu günlerde başvurulara yanıt verilmez ve yine süreç uzar.

Bazen Hendek vize başvurusu için ek belgeler talep edilebilir. Ek belgelerin paylaşılması ve incelenmesi de sürenin 15 iş gününü aşmasına neden olabilir. Bunun için seyahatlerden en az 1 ay öncesinde başvurulara geçmeniz en doğrusu olacaktır.

Seyahat edilecek ülkenin prosedürlerine dair Vize Randevu ile görüşmeniz faydalı olacaktır. Nitekim her ülke pasaport türlerine göre ayrı şartlara değinir. Bazıları muafiyet hakkından dahi faydalanmanızı mümkün kılabilir.

Muaf olarak çoğu zaman siyah pasaportlara işaret edilir. Yeşil ile gri pasaportlara da muafiyet sunanlar bulunur. Ancak söz konusu bordo pasaporta dair başvuru aşamalarına değinilir ve uyulması halinde vize çıkartılır.

  • Sakarya Vize Merkezi

    Sakarya Vize Merkezi

    Sakarya Vize Merkezi faaliyetlerimiz devam ediyor. Yabancı bir ülkeye gitmek isteyenler, vize başvurularını rahatlıkla; Sakarya Merkez, Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×