Geyve Vize Başvurusu

Geyve vize başvurusu adına ülkelere göre ayrı prosedürlere değinilebilir. Öyle ki bazısı siyah bazısı ise yeşil pasaport sahiplerinden vize istemez. Çoğunlukla vizenin Umumi Pasaport sahiplerine zorunlu tutulduğu görülür.

Pasaporta ilişkin sadece muafiyetin üzerinde durulmaz. Geyve vize başvurusu sırasında paylaşılan pasaportların 10 seneden eski olması sorun teşkil eder. Bunun gibi eksik sayfası bulunmayan pasaportlar da kabul edilmez.

Geyve vize başvurusu için dikkate alınan bir diğer husus formlar oluyor. Ülkeler kendi dillerinde vize formlarının doldurulmasını isteyebilir. Bunun öncesinde girilen bilgilerin doğru ve eksiksiz olması da önem arz eder.

Form, pasaport ve diğer belgeler hakkında Vize Randevu üzerinden danışmanlık hizmeti alınabilir. Hazırlanması gereken kimlik ile seyahat evraklarına netlik kazandırmak vize işlemlerini hızlandırır.

İşlemlere dair sadece evraklara değinmek doğru olmaz. Bununla birlikte başvuru ödemeleri ile merkezleri de ele alınmalıdır. Merkezlerden alınacak randevulara karşı müracaat edilir. Başvuru öncesinde ise istenilen belgeler hazırlanır. Belgelere ek olarak ödeme yapar ve dekontunuzu da randevu gününde paylaşmanız istenir.

  • Sakarya Vize Merkezi

    Sakarya Vize Merkezi

    Sakarya Vize Merkezi faaliyetlerimiz devam ediyor. Yabancı bir ülkeye gitmek isteyenler, vize başvurularını rahatlıkla; Sakarya Merkez, Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×