Pazar Vize Başvurusu

Pazar vize başvurusu sırasında teslim edilen belgelere danışmanlıklara yönelerek netlik kazandırabilirsiniz. Bu alanda öne çıkan Vize Randevu sayesinde tüm evrakları öğrenir ve her birini ibraz etmeyi başarırsınız.

Başvurularda ilk etapta pasaport prosedürlerinin üzerinde durulur. Örneğin geçerlilik tarihi ve yıpranmamış olması dikkate alınır. Pazar vize başvurusu için ibraz edilen pasaportlarda minimum 2 sayfanın boş kalması da vizenin işlenmesi adına önem arz eder.

Pazar vize başvurusu için sadece pasaport hususlarına değinilmez. Bunun ardından gelen tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve biyometrik fotoğraf gibi standart belgeleri de hazırlamak gerekir.

Belgelerin yanı sıra ödenmesi gereken başvuru tutarlarına da yer verilir. Zam oranlarına göre belirlenen tutarları banka üzerinden yatırmalısınız. Bu şekilde dekont alabilir ve başvuru aşamasında ibraz edebilirsiniz.

Başvurulara yanıt almak birkaç iş gününü ya da haftayı bulabilir. Ülkelere göre ayrı sonuçlanma süresine değinilir. Bunun gibi konsoloslukların yoğun olduğu tarihlerde süreci uzatır. Aynı şekilde tatil günlerinden kaynaklı olarak süreç birkaç haftadan sonra açıklanabilir.

  • Rize Vize Merkezi

    Rize Vize Merkezi

    Rize Vize Merkezi olarak tüm vize başvurularınızı kabul ediyoruz. Rize Merkez, Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Derepazarı, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, İkizdere, İyidere,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×