Rize

Rize danışmanlık merkezleri vize prosedürlerine hızlı bir şekilde değinmenize yardımcı olacaktır. Bu alanda profesyonel olan Vize Randevu sayesinde önce pasaport ve ardından vize şartlarına göz atılabilir.

Pasaportlarınızın geçerlilik tarihi Rize vize başvurularında dikkate alınır. Bunun gibi 2 sayfası boş olan pasaportlara vizenin eklendiğini de unutmamak gerekir. Bir de 10 seneden eski ve yıpranmış olan pasaportlar ile müracaat edilmemesi istenir.

Rize vize başvurularına dair sadece pasaport prosedürleri ile sınırlı kalınmaz. Ardından gelen vize başvuru formunun doldurulması ve de gerekirse talep dilekçesinin hazırlanması önem arz eder.

Seyahatler Avrupa ülkelerine yönelik ise Schengen vizesine de müracaat edilebilir. Schengen 90 günlük yasal süreye karşılık verilir ve rahatlıkla ülkeler arası seyahate geçmeniz esas alınır.

90 günden uzun sürecek olan seyahatlerde Schengen kabul edilmez. Bu aşamada D tipi vize türlerinden tercihinizi yaparak müracaat etmeniz gerekir. Oturum, öğrenci ve de çalışma izni gibi seçeneklere değinilir. Aynı şekilde uzun vadede aile birleşimi vizesine de sıklıkla yer verilir.

  • Rize Vize Merkezi

    Rize Vize Merkezi

    Rize Vize Merkezi olarak tüm vize başvurularınızı kabul ediyoruz. Rize Merkez, Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Derepazarı, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, İkizdere, İyidere,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×