Kalkandere Vize Başvurusu

Kalkandere vize başvurusu sırasında online forma girilen bilgiler dikkate alınır. Çünkü forma girilen bilgilerin ibraz edilen evraklarda bulunan bilgiler ile aynı olması üzerine olumlu yönde yanıt alınabilir.

Yanıta dair birkaç iş gününe değinilir. Kalkandere vize başvurusu yoğun bir dönemde gerçekleştiği zaman işlemler uzayabilir. Aynı şekilde resmi ya da dini tatillerden kaynaklı olarak başvurular aksayabilir.

Kalkandere vize başvurusu için Konsolosluk ile Büyükelçilik randevularına geçilebilir. Bazı ülkeler bizzat başvuru yapılmasını ister ve bu aşamada parmak izi uygulamalarının da üzerinde durulabilir.

Biyometri işlemleri her ülke için geçerli değil. Aynı şekilde bazı ülkelerin siyah veya yeşil pasaportlara dair muafiyete yer verdiği görülür. En başta bu hususları öğrenmek isteyenlere de Vize Randevu tarafından danışmanlık hizmeti verilir.

Sadece muafiyet ile parmak izi uygulamalarına değinmeniz hata olacaktır. Bunların yanı sıra hazırlanması gereken evraklar sıralanacaktır. Her birinin güncel bir tarihte çıkartılması istenir. Eksiksiz olarak randevu gününde teslim edilen belgelere karşı değerlendirmeye geçilir ve sonuca birkaç iş gününde geçilir.

  • Rize Vize Merkezi

    Rize Vize Merkezi

    Rize Vize Merkezi olarak tüm vize başvurularınızı kabul ediyoruz. Rize Merkez, Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Derepazarı, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, İkizdere, İyidere,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×