İyidere Vize Başvurusu

İyidere vize başvurusu bazı pasaport türleri için muaf kabul edilebilir. Özellikle de siyah, gri ve de yeşil pasaport türlerine dair öncelik muafiyet olabilir. Çoğu zaman Umumi Pasaport için vize muafiyetine yer verilmez.

Pasaportlara dair sadece muafiyetin üzerinde durulmaz. İyidere vize başvurusu sırasında ibraz edilen pasaportun seyahat bitiminden sonra birkaç ay kadar geçerli olması da dikkate alınır.

Pasaportların 10 seneden eski olması üzerine vize reddine maruz kalırsınız. Bunun gibi en az 2 sayfasının boş kalması istenir. Çünkü İyidere vize başvurusu neticesinde olumlu yönde yanıt alanların vizeleri bu sayfalara eklenir.

Vize Randevu sonucun olumlu yönde olması adına danışmanlık hizmeti veriyor. Özellikle de şartları ile tüm belgeleri öğrenmenize ve başvurulara geçmenize yardımcı oluyor.

Sadece belgelere değinmekle sınırlı kalmamak gerekir. Çünkü belgelerin ardından başvurunun tamamlanması adına harç bedellerine netlik kazandırmak gerekir. T.C. vatandaşları ödemeleri üzerine dekont ya da makbuz almalıdır. Bu şekilde başvuru ödemesinin yapıldığı belirtilir ve geriye birkaç iş gününde sonucun açıklanması kalır.

  • Rize Vize Merkezi

    Rize Vize Merkezi

    Rize Vize Merkezi olarak tüm vize başvurularınızı kabul ediyoruz. Rize Merkez, Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Derepazarı, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, İkizdere, İyidere,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×