Hemşin Vize Başvurusu

Hemşin vize başvurusu adına danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilir ve bu şekilde belgelerinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz. Bu alanda Vize Randevu öne çıkar ve izlemeniz gereken adımları öğrenmeniz kolay hale gelir.

Başvurularda önceliğiniz seyahat nedenini ve de ülkeleri belirtmek olmalıdır. Öyle ki Hemşin vize başvurusu sırasında muafiyete değinilebilir. Ülkelere göre pasaport sınıflarına yer verilir ve muafiyetin üzerinde durulur.

Çoğunluklu siyah pasaporta sahip olanlar için muafiyet tanınır. Bunun gibi bazı ülkeler gri ile yeşil pasaportlara da muafiyet tanınır. Böylece Hemşin vize başvurusu bordo pasaport sahipleri tarafından ele alınır.

Başvurularda ülkeler kadar seyahat nedeni de dikkate alınır. Çünkü nedene uygun olacak şekilde vize türlerine değinilir ve vizeye özel belgelerin hazırlanması beklenir. Bunun için turistik, ziyareti, öğrenci, aile ziyareti ve transit gibi vize seçenekleri sıralanır.

İsteyenler uzun süreli vize türlerine de yönelebilir. Oturum ile çalışma izni bunlar arasında başı çeker. Ardından gelen aile birleşimi vizesi de 90 günden uzun sürecek olan seyahatlere dair ele alınabilir.

  • Rize Vize Merkezi

    Rize Vize Merkezi

    Rize Vize Merkezi olarak tüm vize başvurularınızı kabul ediyoruz. Rize Merkez, Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Derepazarı, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, İkizdere, İyidere,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×