Çayeli Vize Başvurusu

Çayeli vize başvurusu yetkili olan merkezlerden ya da konsolosluklar üzerinden değerlendirilir. Hatta bunların dışında Ankara Büyükelçilikleri üzerinden de müracaat edilebilir.

Vize türleri başvuru merkezlerine netlik kazandırır. Şöyle ki Çayeli vize başvurusu sırasında kısa vadeli ziyaret, transit ya da turistik gibi vize seçeneklerine yer verilir. Ticari ve eğitim gibi ayrı vize türlerine de değinilir.

Çayeli vize başvurusu sadece kısa süreli değil uzun vadede D tipi olarak da paylaşılır. Oturum ile çalışma izni 90 günden uzun sürecek seyahatlere dair ele alınır. Aile birleşimi vizesi de uzun süre kalacak olan T.C. vatandaşlarına eşlik eder.

Başvurularda Vize Randevu merkezi ile iletişime geçebilir ve tüm bu vize türlerine göre prosedürleri öğrenebilirsiniz. Öyle ki her biri için ayrı evraklara değinilir. Ayrı başvuru ödemelerine geçmeniz beklenir.

90 günlük seyahatlerde dilerseniz Schengen tercihinde de bulunabilirsiniz. Schengen vizesine dair pek çok yetkili başvuru merkezi bulunuyor. Her biri de randevu sistemine göre çalışır ve belgelerin ibrazına karşı işlemler hızlanır.

  • Rize Vize Merkezi

    Rize Vize Merkezi

    Rize Vize Merkezi olarak tüm vize başvurularınızı kabul ediyoruz. Rize Merkez, Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Derepazarı, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, İkizdere, İyidere,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×