Çamlıhemşin Vize Başvurusu

Çamlıhemşin vize başvurusu adına pasaportları hazırlamak ve yetkili merkezlerden randevu almak gerekir. Öncelikle pasaportların 10 seneden eski olmaması dikkate alınır ve yıpranmamış olanlar ibraz edilmelidir.

Pasaport için sadece bu hususlara değinilmez ve Çamlıhemşin vize başvurusu adına varsa muafiyeti de değerlendirmeniz esas alınır. Muafiyet çoğu zaman gri, siyah ve de yeşil pasaport hamili vatandaşlar için paylaşılır.

Bordo pasaport sahibi olanlar ise Çamlıhemşin vize başvurusu sırasında geçerlilik tarihine değinmelidir. Çünkü bazı ülkeler 3 bazıları ise 6 ay kadar geçerliliği ele alır. Bu tarihlere seyahatin bittiği günden itibaren yer verilir.

Seyahati kapsayacak şekilde alınan sağlık sigortalarının da önemli bir yere sahip olduğu görülüyor. Vize Randevu tüm bu önemli hususlara değinerek T.C. vatandaşlarına yol gösteriyor.

Seyahat sağlık sigortasının sadece geçerli olan tarihe göz atılmaz. Bunun kadar teminat bedeli de önem arz eder. Minimum bedelin 30.000 Euro olması istenir. Geriye ise diğer kimlik ile seyahat evraklarını hazırlayarak müracaat etmeniz ve sonucu beklemeniz kalır.  

  • Rize Vize Merkezi

    Rize Vize Merkezi

    Rize Vize Merkezi olarak tüm vize başvurularınızı kabul ediyoruz. Rize Merkez, Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Derepazarı, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, İkizdere, İyidere,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×