Portekiz Vize

Portekiz vize başvurularına dair kısa ve de uzun vadeli seyahat türlerine değinilir. Nitekim seyahat nedenine uygun olan vize türlerine değinmeniz ve de müracaat etmeniz önem arz eder.

Kısa vadede turistik öne çıkar ve aile ziyareti ile ticari gibi diğer vize türlerine yer verilir. Portekiz vize olarak uzun vadede ise aile birleşimi ile çalışma izni şeklinde diğerlerine değinilebilir.

Vize Randevu tüm bu seyahat nedenlerine ve de vize türlerine değinerek işlemleri hızlandırır. Portekiz vize başvurularına ilişkin evrakları da sıralar ve eksiksiz olarak ibraz edenlerin kolaylıkla müracaat etmeleri sağlanır.

Başvuru aşamasında Schengen vizeyi de değerlendirmeye alabilirsiniz. Çünkü Portekiz seyahatlerinde ülke vizesinin dışında Schengen de kabul görür. 90 günlük yasal sınıra bağlı olarak ülkeye seyahat edilmesine izin verilir.

İstanbul’da bulunan Macaristan Konsolosluğu Portekiz vizesine dair randevuları kabul eder. Bunun dışında Ankara’da yer alan Portekiz Büyükelçiliği de uzun vadeli seyahatlerde tercih edilir. Her birine belgelerin teslim edilmesi ve de parmak izi uygulamalarına geçilmesi esas alınır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×