Pakistan Vize

Pakistan vize başvurularına ilişkin pasaport sınıflarına göre ayrı prosedürlere değinilir. İlk etapta pasaportların seyahatin bittiği günden itibaren 6 ay kadar geçerli olması dikkate alınan unsurlar arasında.

6 ay kadar geçerli olan pasaportların gri, siyah veya yeşil renkli olması üzerine muafiyet ele alınır. Bu pasaport türlerine sahip olan T.C. vatandaşları 1 yılda 90 güne kadar Pakistan vize muafiyetinden faydalanabilir.

Pakistan vize türleri olarak turistik, ticari ve çalışma gibi ayrı seçeneklerin üzerinde durulur. Aile birleşimi ve gazeteci gibi diğer vize türlerine de değinilir. Her birine özel belgeler ile harç ödemelerine yer verilir.

Bordo pasaport sahipleri muaf tutulmadığı için Vize Randevu üzerinden alacakları danışmanlık hizmetleri dahilinde harekete geçebilir. Şöyle ki hazırlamaları gereken belgeleri öğrenmeleri ve hızlı bir şekilde hazırlamaları esas alınır.

Pasaport dışında davet mektubu, banka hesap dökümü ve kimlik belgelerine yer verilir. Güncel şirket evrakları ve işyeri belgeleri de ticari vize için istenir. Vize türüne göre ayrı evraklar üzerinden işlem görülür.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×