Osmaniye Vize Başvurusu

Osmaniye vize başvurusu yetkili olan merkezlerden gerçekleşir. Bu anlamda Konsolosluk veya Büyükelçilik üzerinden randevu alarak harekete geçilebilir. Aynı zamanda yetki sahibi olan başvuru merkezleri de bazı ülkelere dair müracaat etmenizi bekler.

Başvurulardan önce hangi merkezlerden randevu almanız gerektiğine netlik kazandırmalısınız. Vize Randevu Osmaniye vize başvurusu adına merkezleri sıralar ve ardından gelen evraklara göz atmanızı mümkün kılar.

Osmaniye vize başvurusu için önceliğiniz merkezleri öğrenmek ve randevuya geçmek olmalıdır. Randevulara geçmeden mutlaka belgelerinizi hazırlamalısınız. Pasaport, başvuru formu ve talep dilekçesi gibi çeşitli evraklar üzerinden harekete geçmek gerekir.

Nüfus cüzdanı fotokopisi ve vukuatlı kayıt örneği gibi özlük belgeleri de talep edilir. Bunlar kadar seyahati destekleyen evrakları hazırlamalısınız. Örneğin konaklama ile uçak biletleri üzerinden rezervasyon belgelerini almak gerekir.

Seyahat söz konusu olduğunda sağlık sektörüne de değinilir. T.C. vatandaşlarının seyahat sürecinde geçerli olan sağlık sigortalarını hazırlamaları istenir. Hatta seyahat sağlık sigortası adına çoğu ülkenin belirlediği minimum teminat tutarı da 30.000 Euro şeklindedir.

  • Osmaniye Vize Merkezi

    Osmaniye Vize Merkezi

    Osmaniye vize merkezi işlemleri için, Hasanbeyl, Sumbas, Toprakkale, Düziçi, Bahçe ve Kadirli ilçelerinden başvuru işlemleri başlatılabilir. Osmaniye il merkezi üzerinden…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×