Kadirli Vize Başvurusu

Kadirli vize başvurusu randevu sistemi üzerinden gerçekleşir ve bazı ülkeler randevu aşamasında biyometri işlemlerine de geçmenizi ister. Nitekim parmak izi uygulamaları çoğu ülkeye girişte zorunlu tutulmuştur.

Biyometri işlemleri öncesinde Kadirli vize başvurusu için belgelerinizi hazırlamanız önem arz ediyor. Bunun için pasaportlar yıpranmamış ve minimum 2 sayfası boş ise ibraz edilmelidir. Hatta seyahatin bittiği günden itibaren birkaç ay kadar geçerliliğinin bulunması esas alınır.

Geçerlilik tarihi ile boş sayfalardan ziyade minimum 10 seneden önce çıkartılması da önem arz eder. Kadirli vize başvurusu esnasında paylaşılan pasaportların standartlara uygun olması istenir.

Aynı durum diğer belgeler için de geçerlidir ve Vize Randevu sayesinde evraklara netlik kazandırılabilir. Kimlik fotokopisi, seyahat sigortası, banka hesap dökümleri ve ikamet belgelerinin hazırlanması istenir.

Belgelerin ardından ise başvuru ile harç bedellerini öğrenmelisiniz. Nitekim yapılan ödemelere karşı başvurular değerlendirmeye alınacaktır. Bu şekilde ortalama 5 – 15 iş günü aralığına yer verilir. Vizenin sonucuna göre ise seyahate geçmeniz ya da itiraz etmeniz esas alınır.

  • Osmaniye Vize Merkezi

    Osmaniye Vize Merkezi

    Osmaniye vize merkezi işlemleri için, Hasanbeyl, Sumbas, Toprakkale, Düziçi, Bahçe ve Kadirli ilçelerinden başvuru işlemleri başlatılabilir. Osmaniye il merkezi üzerinden…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×