Bahçe Vize Başvurusu

Bahçe vize başvurusu sırasında randevu sistemine değinilir ve bunun üzerine Konsolosluk üzerinden müracaat edilir. Söz konusu aile birleşimi ya da oturum izni olduğu zaman ise Büyükelçilik randevularına geçilmesi istenebilir.

Vize Randevu yetkili olan mercilere netlik kazandırır ve de hazırlanması gereken belgeleri belirtilir. Bahçe vize başvurusu adına ibraz edilmesi gereken belgeler güncel tarihli ve de eksiksiz olacak şekilde hazırlanmalıdır.

Hazır olan belgeler ile Bahçe vize başvurusu için randevuya geçilir. Nitekim randevu günü teslim edilmeleri ve de parmak izi uygulamalarına geçilmesi esas alınır. Bazı ülkeler biyometri işlemlerini zorunlu kılmaz.

Yine ülkeden ülkeye ayrı pasaport muafiyetine değinilir. Şöyle ki bordo pasaport sahiplerinin yaygın olarak müracaat etmeleri istenir. Gri, siyah ve de yeşil pasaportlar söz konusu olduğu zaman ise muafiyet hakkına değinilmesi söz konusudur.

Muaf olmayan T.C. vatandaşlarının kimlik, seyahat, mesleki ya da eğitim belgelerini hazır etmeleri istenir. Vize türüne göre netleşen bu belgelerin ibrazına karşı başvuru yapar ve sonucu birkaç iş gününe kadar öğrenirsiniz.

  • Osmaniye Vize Merkezi

    Osmaniye Vize Merkezi

    Osmaniye vize merkezi işlemleri için, Hasanbeyl, Sumbas, Toprakkale, Düziçi, Bahçe ve Kadirli ilçelerinden başvuru işlemleri başlatılabilir. Osmaniye il merkezi üzerinden…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×