Perşembe Vize Başvurusu

Perşembe vize başvurusu yetkili makamlar üzerinden evraklarınız ile gerçekleşir. Kısa süreli olan seyahatlere dair yaygın olarak Konsolosluk randevularına geçilir. Uzun vadede ise Büyükelçilik üzerinden başvurulara geçmeniz gerekir.

Perşembe vize başvurusu için önceliğiniz vize türlerine göz atmak ve seyahat nedenine göre tercihte bulunmak olmalıdır. Kısa süreli transit, eğitim ve de turistik gibi vize seçeneklerinden seçiminizi yapabilirsiniz.

Uzun vadede ise oturum ya da aile birleşimi gibi ayrı vize seçeneklerine değinilir. Perşembe vize başvurusu yaparken 90 günlük yasal sınıra göre tercihinizi yapmanız ve vize türüne uygun belgeleri teslim etmeniz önem arz eder.

Vize Randevu ile seyahat nedenine uygun olan evrakları öğrenmeniz ve başvuru aşamalarına geçmeniz kolay olacaktır. Bunun için belgelerden ziyade biyometri işlemlerine ve de harç ödemelerine de netlik kazandırmak gerekir.

Dilerseniz Avrupa ülkeleri için Schengen vizesine de yönelebilirsiniz. 90 günlük seyahat sınırına göre verilen Schengen için pek çok başvuru merkezi bulunur. Her biri de randevu sistemine göre T.C. vatandaşlarının başvurularını değerlendirir.

  • Ordu Vize Merkezi

    Ordu Vize Merkezi

    Ordu Vize Merkezi olarak tüm faaliyetlerimizi kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Başvurularınızı Ordu Merkez, Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×