İkizce Vize Başvurusu

İkizce vize başvurusu sırasında parmak izi taramalarına değinilebilir. Bunun için de Konsolosluk veya Büyükelçilik üzerinden randevu alınması istenir. Hatta randevu gününde başvuruda geçerli belgeleri de teslim etmeniz beklenir.

İkizce vize başvurusu olarak Schengen tercihinde bulunanlar ise yetkili merkezlere göz atabilir. Öyle ki Schengen başvurularına dair onlarca merkez bulunur ve kısa süre içerisinde alınması söz konusudur.

Vize Randevu ülke ve de Schengen vizelerine dair talep edilen belgelerin üzerinde durur. Her birinin eksiksiz olarak ibrazına karşı başvurularınız alınır ve de birkaç iş gününe kadar vize sonucunu öğrenmenize özen gösterilir.

İkizce vize başvurusu için ibraz edilen belgelerin eksik olması sürecin uzamasına neden olabilir. Bunun gibi Konsoloslukların yoğun olduğu dönemlerde müracaat edenlere de birkaç haftadan sonra yanıt verilir.

Başvurularda yetkili merkezlerin tatil günlerine de değinmek gerekir. Çünkü tatil günlerinde başvurulara yanıt verilmez. Ramazan ve Kurban Bayramları bunlar arasındadır. Aynı şekilde Noel ve de Paskalya zamanlarında da T.C. vatandaşlarının vize başvuruları değerlendirmeye alınmaz.

  • Ordu Vize Merkezi

    Ordu Vize Merkezi

    Ordu Vize Merkezi olarak tüm faaliyetlerimizi kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Başvurularınızı Ordu Merkez, Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×