Çaybaşı Vize Başvurusu

Çaybaşı vize başvurusu için Konsolosluk üzerinden alınan randevular dikkate alınır. Çünkü randevu sistemi üzerine belgelerin teslim edilmesi beklenir ve ardından gerekirse parmak izi taramasına geçmeniz istenir.

Ülkelere göre ayrı vize prosedürlerine değinilir ve her birine Vize Randevu ile iletişime geçerek netlik kazandırılabilir. Çaybaşı vize başvurusu adına belgelere ve de randevu merkezlerine göz atmanız bu yolla kolay hale gelir.

Çaybaşı vize başvurusu adına kimlik belgeleri başı çeker ve nüfus cüzdanı fotokopisine ihtiyaç duyulur. Ardından gelen ise tam vukuatlı nüfus kayıt örneği oluyor. Bunlara ek seyahat belgelerinin de hazırlanması gerekiyor.

Seyahate dair uçak ile otel rezervasyonlarına değinilir. Özellikle de ülke dönüşünü beyan etmek adına rezervasyon belgelerinizi teslim etmenizde yarar var. Bunun gibi seyahat sağlık sigortası da zorunlu koşulur. Hatta minimum teminat bedeli 30.000 Euro olarak belirtilir.

Pasaportlar adına da çeşitli şartlara değinilir. Örneğin seyahat bitiminden sonra en az 3 veya 6 ay kadar geçerli olup olmamasına göz atılır. Buna ek en az 2 sayfası da boş bırakılmalıdır.

  • Ordu Vize Merkezi

    Ordu Vize Merkezi

    Ordu Vize Merkezi olarak tüm faaliyetlerimizi kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Başvurularınızı Ordu Merkez, Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×