Nevşehir

Nevşehir İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve peri bacaları ile ünlenmiş olan bir Türkiye şehridir. Nevşehir her sene yaz veya kış fark etmeksizin yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Nevşehir’in yerli ve yabancı turisti ağırladığı tüm ilçeleri; Nevşehir, Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Ürgüp, Kozaklı ve Hacı Bektaş ilçeleridir.

Nevşehir seyahatinde doğal güzellik görmek isteyen bireylerin muhakkak şu yerleri; Güvercinlik Vadisi, Göreme Milli Parkı, Kızılçukur Vadisi, Temenni Tepesi, Avanos Kızılırmak, Narlıgöl Krater Gölü, Güllüdere Vadisi, Meskendir Vadisi, Devrent Hayal Vadisi, Üzengi Vadisi ve Kapadokya Peri Bacaları’nı ziyaret etmesi önerilmektedir.

Nevşehir seyahatinde tarihi güzellik görmek isteyen bireylerin muhakkak şu yerleri; Göreme Açık hava Müzesi, Yeraltı Şehirleri, Nevşehir Kalesi, Damat İbrahim Paşa Külliyesi, Sarıhan Kervansarayı, Kapadokya Kaya Evleri, Hacı Bektaş-i Külliyesi ve Ürgüp Kadıkalesi’ni ziyaret etmelidir.

İç Anadolu’nun güzelliği Nevşehir’in damakları şenlendiren lezzetleri; yaprak sarma, soğanlama, testi kebabı, düğü çorba, sütlü çorba, ayva dolması, köftür, kuru kaymak, kayısı dolması, nohutlu yahni, sızgıt, şarap, dolaz, ağpakla, dıvıl ve gendirme şeklinde sıralanabilir.

Nevşehir seyahat planlaması yapmak veya Nevşehir’de ikamet ederken yurt dışı seyahati gerçekleştirmek isteyen herkes için Vize Randevu firması danışmanlık hizmeti vermektedir.

  • Nevşehir Vize Merkezi

    Nevşehir Vize Merkezi

      Nevşehir Vize Merkezi olarak faaliyetlerimizi kesintisiz bir biçimde devam ettiriyoruz. Nevşehir merkezden ve aynı zamanda Ürgüp, Kozaklı, Hacıbektaş, Gülşehir,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×