Menteşe Vize Başvurusu

Menteşe vize başvurusu ikamet edilen bölgenin yetkili vize merkezlerine yapılır. Vize başvurusu, seyahatten 1 ay öncesinde yapılabilir. Başvuru yapmak için vize merkezini arayarak randevu alabilirsiniz.

Vize başvurusu, seyahat amacına göre bir vize türüne karar verilmesi ardından yapılmalıdır. Ülkelerin vize türleri; çalışma, eğitim, ticari, aile birleşimi gibi sınıflara ayrılmıştır. Vize türleri için açılan başvuru formunu doldurarak online randevu alabilirsiniz.

Menteşe vize başvurusu çalışma vizesi için yapılacaksa iş davetiyesi ve çalışma belgesi alınması gerekir. Bu belgeler, iş anlaşması yapılan firma tarafından düzenlenebilir. Mesleki belgeler, gelir belgeleri gibi tüm belgeleri hazırlayarak başvuru yapabilirsiniz.

Aile birleşimi vizesine başvuru yapacak kişilerin öncelikle davetiye belgesi alması gerekir. Yurt dışında ikamet eden eş veya çocukların yasal oturum izni olmalıdır. Yabancı dil sertifikası, sponsor belgeleri, mesleki belgeler bu vize türü için talep edilen ek evraklardır.

Menteşe vize başvurusu ilgili vize türü için belgelerinizi hazırlamanız ve randevu tarihinde vize merkezine teslim etmeniz ardından tamamlanır. Vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×