Muğla

Muğla, Ege Denizi’nde kıyısı bulunan ve birçok ilçesi ile turizme yön veren bir Türkiye şehridir. Doğal güzellikleri, sıcak denizi ve tarihi set alanları ile birlikte yıl içerisinde binlerce yerli ve yabancı turisti misafir eden Muğla, birçok ilçeye sahiptir.

Muğla toplam 13 güzel ilçeye ev sahipliği yapmaktadır. Muğla’nın ilçeleri; Yatağan, Milas, Ortaca, Ula, Seydikemer, Menteşe, Marmaris, Köyceğiz, Fethiye, Kavaklıdere, Dalaman, Bodrum ve Datça’dır.

Ziyaretçisi çok olan Muğla’nın başlıca doğal güzellikleri; Ölüdeniz, Saklıkent Kanyonu, Ekincik Koyu, Uyku Vadisi, Dalaman Çayı, Kargı Koyu, Turgut Şelaleleri şeklinde sıralanabilir. Yıl içerisinde binlerce turisti misafir eden Muğla’nın tarihi güzellikleri; Likya Yolu, Bodrum Kalesi, Kaya Köy, Knidos Antik Kenti, Kaunos Antik Kenti, Kral Mezarları, Bodrum Antik Tiyatro, Bodrum Kalesi, Labranda Antik Kenti, Kleopatra Hamamı, Kalynda Antik Kenti şeklinde sıralanabilir.

Ege Zeytinleri ile ünlü olan Muğla’nın meşhur mutfağındaki eşsiz tatlar; deniz börülcesi, çökertme kebabı, lokma, yeşil zeytinli tarator, şambali tatlısı, turp salatası, zeytinyağlı bamya, keşkek şeklinde sıralanabilir.

Muğla ziyaretleri için en iyi tavsiyeler ve planlamalara ulaşmak için ya da Muğla’dan başka şehir veya ülkelere yapacağınız seyahatler hakkında bilgi almak için Vize Randevu firması ile www.vizerandevu.com ücretsiz danışma nosundan iletişim kurabilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×