Moğolistan Vize

Moğolistan Vize başvurusu yapmak için Moğolistan konsolosluğuna müracaat edilmesi gerekir. Türk vatandaşları, 1 ayı geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaftır. Seyahat etmek için güncel pasaportunuzu kullanarak ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Moğolistan’a çalışma, eğitim, aile birleşimi, ticari gibi amaçlarla gidecek olan ve 1 aydan uzun süre konaklayacak olan kişilerin vize alması zorunludur. Vize işlemleri için ilgili vize türünün başvuru formunu doldurmanız ve randevu almanız gerekir.

Moğolistan Vize başvurusu çalışma amacıyla yapılacaksa başvuru süreci firma ile birlikte yürütülmelidir. Şirket, imzalı ve kaşeli çalışma belgesi düzenleyerek randevu tarihine kadar başvuru sahibine göndermelidir.

Vize başvurusu aile birleşimi amacıyla yapılacaksa yurt dışında yaşayan eş ve çocukların yasal ikamet izni olması gerekir. Davetiye belgesi ile birlikte pasaport, nüfus kayıt örneği, evlilik belgeleri gibi tüm evrakları hazırlayarak başvuru yapabilirsiniz.

Moğolistan Vize işlemleri, ülke konsolosluğu tarafından yürütülür. Başvuru için randevu almanız, randevu tarihinde evraklarınızı teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz gerekir. Vize işlemlerini daha hızlı tamamlamak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×