Mersin

Mersin vize işlemleri, şehirde faaliyet gösteren yetkili vize merkezleri ve ülke konsoloslukları tarafından yürütülmektedir. Vize başvurusunda bulunmak için gideceğiniz ülkenin vize türlerinden birine karar vermeniz ve başvuru formu doldurmanız gerekir.

Vize başvuru formuna konsoloslukların web adresleri üzerinden ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden doldurabileceğiniz başvuru formunda yer alan bilgilerin, diğer evraklarda yer alan bilgilerle tutarlı olması önemlidir. Bu formun çıktısını alarak vize evrakları arasına eklemelisiniz.

Mersin vize merkezlerinden randevu alınması ardından gerekli belgelerin tümü randevu tarihine kadar hazırlanmalıdır. Vize evraklarının güncel listelerine konsolosluk web adresleri üzerinden ulaşabilirsiniz. Vize evrakları, ülkelerin vize şartlarına ve başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterir.

Vize işlemleri, evrakların teslim edilmesi ve vize ücretinin ödenmesi ardından tamamlanır. Vize sonucunu takip etmeniz için vize takip numarası verilmektedir. Ülkelerin bir kısmı vize sonuçlarını mail yoluyla bildirmektedir.

Mersin vize merkezine başvuru yapılması ardından sonuçlar, olumlu veya olumsuz yönde açıklanır. Vize sonucu olumsuz olan kişiler yeniden vize başvurusunda bulunabilir veya itiraz dilekçesi yazabilir. Yeniden başvuru yapmak için firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×