Kuzey Kore Vize

Kuzey Kore vize rejimi açıktır. Toplanması gereken birtakım belgeler öne çıkarken, aynı zamanda doldurulması şart olan formlar da mevcuttur. Başvuru işlemlerinizi, bu konuda çok deneyimli olan şirketimizin online sayfası üzerinden en kısa zaman dilimi içerisinde başlatabilirsiniz.

Kuzey Kore vize alımı zorlu değildir. Hemen bu ülkenin konsolosluk sayfası üzerinden formu indirmelisiniz. Kimlik bilgilerinin yanı sıra burada sizden daha farklı veriler de talep edilir. Doldurup çıktısını almak şarttır.

Kuzey Kore ziyaretinin nedenlerini dilekçe içinde açıklamak zorundasınız. Ayrıca hangi şehirlerde kalacağınız, seyahat planının ne olduğu ve bunun gibi birçok değişik hususun belirtilmesi de şarttır.

Tüm bunların ardından vize harcını ödedikten sonra vize için belgeleri tamamlama aşamasına geçmek gerekmektedir. Bunların başında pasaport yer alır ve 6 aylık bir geçerliliğinin bulunması önem arz eder.

Kuzey Kore vize için ayrıca son 6 aylık dönem içerisinde çekilmiş iki tane biyometrik resim istenmektedir. Vukuatlı nüfus kayıt örneği, konaklama rezervasyonu, ulaşım bilgileri ve seyahat sağlık sigortası bulunmalıdır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×